CHP’Lİ KADINLARIN LİDERİ KÖSE “PAKETTE KADINLARA VE ÇOCUKLARA YER YOK”  
27.03.2017
1544
Yazı Boyutu: A- A+

Anayasa değişikliğini içeren referandum ile ilgili bir dizi çalışma yürütmek üzere Mersin’e gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından kurulan ‘Hayır Evi’nde partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Köse, ‘Evet’ cephesinin savunduğu anayasa paketinin kadınlara, çocuklara ve halka yönelik olmadığı sadece tek bir kişinin menfaatleri doğrultusunda hazırlandığını söyledi.

BAŞKAN FATMA KÖSE İŞÇİLERLE BULUŞTU

CHP Mersin Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, CHP MYK Üyeleri Nevin Zaimoğlu, Suzan Şahin ve beraberindeki heyetle ilk olarak Tarsus’ta tarım işçileri ile bir araya gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, daha sonra ağır sanayi işçileri ile buluştu. Referandumda neden ‘Hayır’ denmesi konusunda vatandaşlarla bir araya gelen Köse, ardından Yenişehir İlçesi’ndeki ‘Hayır Evi’ni ziyaret etti. Genel Başkan Köse, burada CHP Mersin Milletvekilleri Hüseyin Çamak, Serdal Kuyucuoğlu ve CHP Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit’le birlikte basın açıklaması yaptı.

“KADINLAR KURTARICIDIR”

Yaptığı açıklamada ülkenin tapusunun bir kişiye verilmemesi gerektiğini belirten Köse, bunun için ‘Hayır’ demeleri gerektiğini belirterek kadınlara sesledi. Köse, “ Anadolunun özgürlüğüne düşkün kadınları başarıya olan inançları ile birlikte bunların kurmak istediği düzene izin vermeyecektir. Yükümüz ağır ama yorulmacağız ve çalışmaya devam edeceğiz. En önemli iş bu ülkenin kadınlarına düşüyor. Karanlık düzende kadınlar kurtarıcıdır. Kurulmak istenen tahtı biz yıkacağız. Kimseye geçit vermeyeceğiz. Hayır çağrısı yaşamdan olanların çağrısıdır.” dedi

“HERKES ‘HAYIR’A İNANIYOR”

Bir kişi için sandığa gidildiğini belirten Köse, parlamenter sistemden neden vazgeçmeye çalıştıklarını ancak buna müsaade etmeyeceklerini dile getirerek şunları aktardı: “ Türkiye’nin her bölgesinde çalışma yapıyoruz Her bölge sandıklardan yüzde yetmiş ‘hayır’ çıkacağını söylüyor. Herkes ‘Hayır’a inanıyor. Biz de inanıyoruz. Güneydoğu’daki kadınlarla görüştüm. Onlar kendilerinin çok umutlu olduklarını söylediler. Onlar da hayır diyor. ‘Evet’in bir argümanı yok ama ‘Hayır’ için anlatacak çok şeyimiz var. Doğru için konuşacak çok şey olur. Sizden kalan bu kısa zaman da daha fazla çalışmanızı istiyorum. Daha fazla insana ulaşmak için çabamızı daha da büyütmeliyiz.”