Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanlığı olarak Atamızın huzuruna çıktık.  
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin NAZLIAKA başkanlığındaki CHP Kadın Kolları MYK Üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti.
19.08.2020
290
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve beraberindeki MYK üyeleri Anıtkabir’i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı. Nazlıaka Anıtkabir Özel Defteri’ne “Kadını ve erkeği eşit bir Türkiye idealiyle  laik, sosyal bir hukuk devleti olmak için mücadelemizi sürdürüyoruz” diye yazdı.  

Aslanlı yoldan yürüyen Nazlıaka ve MYK üyeleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Nazlıaka daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ne şu ifadeleri yazdı:

“İki büyük eserim var. Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ sözünüzden aldığımız güçle CHP Kadın Kolları, eserlerinizin daimî koruyucuları olarak huzurunuzdayız. Devrimlerinizin yılmaz savunucuları olarak hedef gösterdiğiniz uygarlık mücadelesinin en ön cephelerinde, kadını ve erkeği eşit bir Türkiye idealiyle  laik, sosyal bir hukuk devleti olmak için mücadelemizi sürdürüyoruz.CHP Kadın Kolları olarak sizi sevgi, saygı ve minnetle anıyor; ‘Yaşasın laik, eşitlikçi ve tam bağımsız Türkiye’ diyoruz.”