Eğitim herkes için eşit olmalıdır.  
09.07.2019
435
Yazı Boyutu: A- A+

Başkan Köse’den öğrencilere tatil mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, insanca yaşamın, toplumsal refahın, mutluluğun ve gelirin hakça bölüşüldüğü, tüm yurttaşların eğitim hizmetlerinden eşit şekilde yararlanabildiği bir düzen içinde mümkün olabileceğini vurguladı.

Başkan Köse’den öğrencilere tatil mesajı

 

14 Haziran 201917:22
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılını geride bırakan öğretmen ve öğrencilere iyi bir yaz tatili geçirmelerini diledi.
 
Eğitimin anayasal bir hak olduğuna işaret eden Başkan Köse, eşit, parasız, bilimsel, kaliteli ve sorgulayıcı bir eğitim sisteminin şart olduğunu vurgulayarak, “Genç ve eğitimli nüfusuyla bilgi toplumunun ve bilgi ekonomisinin önde gelen ülkelerinden biri olması gereken Türkiye’de ne yazık ki eğitim sistemimiz yaz boz tahtasına dönüştürüldü. Eğitim politikaları belirlenirken, çocuğun üstün yararı anlayışı gözetilerek geliştirmelidir.
 
Eğitim herkes için eşit olmalıdır. Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarının eğitim sorunu çözülmelidir. Eğitim sisteminde kız çocukları, kadınların toplumsal cinsiyet rollerine göre değil, bireysel beceri ve isteklerine göre yönlendirilmelidir. Toplumsal cinsiyet ayrımcılığına yol açan söylemler eğitim müfredatından kaldırılmalıdır. Öğretmenlerimiz hak ettikleri değeri görmelidir. 
 
İnsanca yaşam, ancak toplumsal refahın, mutluluğun ve gelirin hakça bölüşüldüğü, tüm yurttaşların eğitim hizmetlerinden eşit şekilde yararlanabildiği bir düzen içinde mümkün olabilir. Her yurttaşımızın eğitim hakkından eşit yararlandığı bir Türkiye dileği ile öğrencilerimize, eğitim camiasının onurlu emekçisi öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum” dedi.

CHPnet

SİTELERİ