Haydi! Bir kişi daha eksilmemek için, yarın Ceren Damar’ın karar duruşmasında dayanışmayı büyütelim.  
28.02.2020
752
Yazı Boyutu: A- A+
Ceren Damar, bu ülkede işini doğru yapan, en azından doğruyu yapmak için çabalayan çok değerli bir eğitimciydi. Öğrencisi tarafından öldürüldü! Bu ismi unutmayın! Bu ismi ne zaman duysanız yüreğinizin tam ortasına buruk bir acı çöksün. Bu cinayet Türk hukukunun geldiği yeri gözler önüne sermektedir. Eğer Ceren katilin kopya çekmesine göz yumsaydı, katil mezun olduktan sonra adalet tesis edecekti. Hakkı ile mezun olmadığı bir üniversiteden sonra birilerinin hakkını savunacaktı! Bu ülkede bakkal dükkânı açılır gibi üniversiteler, hukuk fakülteleri açılıyor!
Üniversiteyi, hukuk fakültelerini açmak kolay. Kara tahta ile sandalye ve masalarla üniversite açabilirsin! Bunun sonucunda ne oluyor? Böyle değerli bir eğitimci öğrencisi tarafından katlediliyor. Hukuku gerçekten içselleştiremeyecek kapasitedeki insanların bu fakültede okuması, mezun olduktan sonra adalet savunucusu olması mümkün müdür? Eğitim sistemindeki hatalar silsilesi, mevcut iktidarın yanlış kadın politikaları kadınları öldürüyor!
Biz hayatın her alanında eşitliği, özgürlüğü, laikliği savunmaya devam edeceğiz. Kadın cinayetlerine, savaşa, yoksulluğa, ayrımcılığa, otoriterliğe, gericiliğe karşı alanlarda olmayı sürdüreceğiz.
Haydi!
Bir kişi daha eksilmemek için, yarın Ceren Damar’ın karar duruşmasında dayanışmayı büyütelim.

CHPnet

SİTELERİ