MERSİN OLAY’DA YER ALAN HABERİMİZ: "BAŞKAN KÖSE FERAY ŞAHİN’İ ANDI"  
20.09.2019
445
Yazı Boyutu: A- A+

BAŞKAN KÖSE FERAY ŞAHİN’İ ANDI


 

Tarih : 19 Eylül 2019 Perşembe 17:50

Feray Şahin, isminin verildiği parkta anıldı.

MERSİN’de, polis memuru Fatih Burak Aykul’un silahından çıkan kurşunla yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Feray Şahin (23), isminin verildiği parkta anıldı.

Düzenlenen anma programına katılan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, her gün acıların tazelendiğini belirterek, gün geçtikçe artan kadın cinayetlerine dikkat çekti.

Genel Başkan Köse, sadece Temmuz ayında 49 kadın cinayetinin işlendiğini üzüntü ile hatırlatarak, mevcut yasaların uygulanmaması ve iyi hal indirimleri nedeni ile gün geçtikçe tablonun karardığının vurgusunu yaptı.

İstanbul sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın tartışmaya açılmasını çok tehlikeli olduğunu belirten Köse, "Kadın Cinayetleri Politiktir" söylemi ile siyasi erkin acil harekete geçmesi çağrısını yaptı.

Öldürüldüğü dönemde Mezitli Belediyesinde staj yapan Feray Şahin’i anma etkinliğine katılan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Feray Şahin’in staj yaptığı dönemde başarılı ve sevilen bir öğrenci olduğuna dikkat çekerek, kadın cinayetlerinin son bulması gerektiğine vurgu yaptı.

Anma etkinliğine Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz, CHP Kadın Kolları Mersin İl Başkanı Pakize Esen, Feray Şahin’in ailesi, sivil toplum örgütü temsilcileri ve vatandaşlar da katıldı.