CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ (31 MART 2016)  
31.03.2016
43976
Yazı Boyutu: A- A+
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, BELEDİYE BAŞKANLARI BİRLİĞİ ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Kabülde, Düzce’nin sanayileşmede Bolu’yu geçtiğini aktaran Kılıçdaroğlu, CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan’ın uğradığı saldırı nedeniyle kente karşı bir önyargısının bulunmadığını söyledi.Siyasi partilerin farklı görüşte olabileceklerine işaret eden Kılıçdaroğlu, "Ama hepimiz belli bir hoşgörü, tolerans içinde birbirimizin düşüncelerine katlanacağız. Bunun şiddete dönüşmemesi lazım. Biz ’bu saldırıyı yapanlar iktidar kanadındandır, odur, budur’ demiyoruz. Saldırıyı bir partiye bağlamak zaten doğru değil. Ama bütün partilerin böyle bir saldırı olduğu zaman ortak tepki vermesi gerekir." ifadesini kullandı.

Belediye Başkanları Birliği Başkanı ve aynı zamanda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de saldırıdan duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Kılıçdaroğlu’nun görüşlerine katıldığına değinen Keleş, Tozan’ın yakın arkadaşı ve üstelik akrabası olduğunu belirtti. Keleş, saldırıyı ilk kınayanın da kendisi olduğunu bildirdi.

Birliğin yapısı hakkında Keleş’ten bilgi alan Kemal Kılıçdaroğlu, ayrıca "Belediye Gelirleri Kanunu"nun çıkması gerektiğine vurgu yaptı.

Belediyelerin mali açıdan güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Kılıçdaroğlu, "Belediye başkanı eğer görev süresinin büyük bir bölümünü ’Ankara’dan ne zaman para gelecek’ diye geçiriyorsa, zaten sağlıklı hizmet veremez" diye konuştu.

CHPnet

SİTELERİ