BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Anadolu Bulvarı No: 12 Söğütözü / ANKARA T.(+90) 312 465 20 00 F.(+90) 312 207 41 02 chpkadin@chp.org.tr

ÜYE GİRİŞİ

Beni hatırla
 

Neden üye olmalısınız?

Sitemizin tüm alanları herkese açıktır. Ancak yeniliklerden, gelişmelerden haberdar olmak isterseniz üye olabilirsiniz...

ÜYE OL

Şifreniz e-postanıza gönderilecektir.
  • open panel
  • anasayfa
  • Kadın Kolları Genel Başkanı
  • Show Icons

Kadın Kolları Genel Başkanı

Hilal DOKUZCAN

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı, 8 Temmuz 2012

Hilal Dokuzcan 1964 yılında Ankara da doğdu. İlkokulu Kartal Sabri Taşkın İlkokulunda, orta okul ve liseyi Kartal Lisesinde bitirdi. 1986 yılında Yıldız Üniversitesi Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Yıldız Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Anabilim dalını bitirerek yüksek mühendis ünvanını aldı.

Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsü Mimarlık Bölümünde yerel yönetimler ve kent planlama üzerine master yaptı. Ayrıca Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümünü, Bahçeşehir ve Okan Üniversitesi Siyaset okullarını bitirdi. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulunda Ortadoğu ve Siyaset, Amerika ve Siyaset ve Global Liderlik çalışmalarına katıldı. Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulunda Kadın ve Siyaset Projesinin Direktörlüğünü yaptı.

Siyaset ile ilişkisi ortaokul yıllarında şekillendi. Gençlik hareketleri içinde yer aldı. 1994 yılında CHP’ye üye oldu. 1998-1999 yıllarında ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkan yardımcılığı, 1999-2004 yılları arasında Kartal belediyesi meclis üyeliği görevlerinde bulundu.

2011 seçimlerinde İstanbul 1. bölgeden milletvekili adayı oldu. CHP İstanbul İl Yönetimi kuruluğu üyesi ve Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Politikalarından sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve sonrasında Kadın Örgütlenmesi ve Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Danışmanlığı görevini yaptı. Parti Okulu Çalışmalarına katıldı. 8 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Kadın Kolları Kurultayında Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı seçildi.

Gençlik döneminde atletizm, yüzme ve hentbol branşlarında spor yaptı. İlk hentbol milli takımı oyuncusudur, ayrıca dağcı olarak Kaçkarlara ve Ağrı Dağına zirve yapmıştır. Mühendislik çalışmaları yanında, hentbol antrenörlüğü, yerel basın ve yerel gazetecilik, çocuk yuvası ve etüt merkezi, çocuk bilim merkezi yöneticiliği gibi farklı uğraşı alanları olmuştur. Fotoğraf çekmeyi, kitap okumayı, şiir yazmayı, farklı kültürler ve insanlarla tanışmayı seven Dokuzcan, fırsat buldukça dünyanın bir çok ülkesinde aktivist olarak çalışmalarda bulundu.

Türkiye geneli ve İstanbul da parti içi ve sivil toplum örgütleri ile; siyasi iletişim, kampanyalar, örgütlenme, yerel yönetimler, kadın ve siyaset, gençlik ve siyaset konularında eğitim çalışmaları gerçekleştirdi. Kadın hareketi içersinde aktif olarak görev aldı. Eşit temsil Eşit katılım ETEK hareketi kurucularından biri olarak grubun sözcülüğünü yaptı.Bu konularda uluslararası toplantılara katıldı ve birçok yazılı ve sözlü çalışmaya katkı sundu. Ka-der (kadın adayları destekleme derneği) merkez yönetim kurulu üyeliği ve genel saymanlığında bulundu. Elektrik Mühendisleri Odas, SODEV ve Atatürkçü Düşünce Derneği üyesidir.

Bir kız çocuğu annesidir.

© 2013 CHP Kadın Kolları
Tüm Hakları Saklıdır.